HLMDI

Healthcare Leadership and Management Development Institute

Main menu

Language Selection

Hungarian (formal)English (United Kingdom)

Login

Our Vision

“We are a knowledge based network organization symbolizing the 21st century paradigm inthe healthcare industry.”

what HLMDI stands for

Happiness and maintenance of the relative state of well-being Learning translated into the most important measurable asset of development Management and Total Leadership for achieving synergy Development in an Optimized and Sustainable Manner Inspired and Inspiring attitude

About us

We believe in a responsive economy and healthcare system We live with the future, and enact the future   We believe in ourselves as the leaders of change We are a part of the global healthcare system and we stand for common values

Contact

Address: Health Leaders Association, Pécs, 7633, Építők str. 4/a. Mobil: (0036) 70 9462399

Our Mission

We see our role as leaders of socio-economic transition towards a knowledge based healthcareindustry, in line with WHO’s understanding, an industry which is “effective” in promoting therelative state of people’s socio-psychological, socio-economic and physical well-being.

  • Our Vision

  • what HLMDI stands for

  • About us

  • Contact

  • Our Mission

Monday, 14 December 2009 15:56

Egészség lehetőségek

PDFPrintE-mail

IWIWTwitterFacebook
There are no translations available.

Egészség lehetőségek

Nem mindenkinek lehetőség az egészség. Az európaiak viszonylag hosszú és egészséges életet élnek, az uniós országok lakosainak egészségi állapotában azonban jelentősek a különbségek. – írja a Weborvos. A születéskor megállapított várható életkor tekintetében például az uniós tagállamok között fennálló különbség a férfiak esetében 14, a nőknél 8 év. Az alacsonyabb iskolai végzettséggel, szakmai státusszal vagy bevétellel rendelkezők jellemzően gyakrabban betegszenek meg, és rövidebb ideig élnek.

A magyar lakosság egészségi állapotában megnyilvánuló egyenlőtlenségek az egészség társadalmi-gazdasági meghatározóin keresztül csökkenthetők. A British Medical Journal 2009. november 10-én közzétett szerkesztőségi állásfoglalása szerint: az egyenlőbb társadalom a legtöbb ember életminőségét javíthatja.

Tény, hogy a magyar lakosság „egészségteljesítménye" messze elmarad a gazdasági fejlettség alapján elvárható szinttől, melynek alapvető oka az egészségi állapotban, illetve annak meghatározóiban megnyilvánuló egyenlőtlenség.

 

• Magyarországon a 30 éves korban várható élettartamok értékeiben iskolai végzettség szerint a férfiaknál lényeges eltérések mutatkoznak: a legmagasabb iskolázottságú férfiak 16,5 évvel hosszabb élettartamra számíthatnak, mint a legalacsonyabb iskolázottságúak.

 

• A nem dolgozók halandósága 12-szerese a dolgozókénak.

 

• A társadalmi, gazdasági és infrastrukturális szempontból elmaradott, valamint az 500 és 2000 fő közti lélekszámú falvakban élőknek nagyobb az esélye a krónikus betegségekre.

 

• Az egyenlőtlenségekkel a pszichoszociális folyamatok is összefüggnek.

 

• Az egyenlőtlen társadalmakban számos szociális probléma előfordulása gyakoribb, mint pl. erőszak, bántalmazás, fiatalkori szülések, börtönbüntetések magasabb aránya, alacsony iskolai teljesítmény, csökkent társadalmi mobilitás, alacsony szintű bizalom és hosszabb munkaidő.

 

A népesség kedvezőbb egészségi állapota és a kisebb jövedelmi egyenlőtlenségek közti összefüggés komoly politikai jelentőséggel bír. A politikusok, szakpolitikusok feladata az, hogy kettészakadt társadalmunk helyzetét javítsák az egyenlőtlenségek 1970-es évek óta tartó növekedésének megállításával.

 

 

Forrás: Weborvos


Online

Powered by EvNix